Miley Cyrus - Wrecking Ball - Video

videoclip , photoshoot , blackandwhite , thinking

Každý kritizuje Hannah Montanu Miley Cyrus za její více než odvážný videoklip. Ačkoliv jde showbiz. mimo mně a spíše jim pohrdám, musím nesouhlasit s veřejností a odborníky. Ten klip má totiž koule. Pardon, tedy kouli, a stojí to za to.

číst více

Chcete fotit s foťákem za 150 000? Já jsem odmítl!

prague , tech , nikon , gear , d7100 , photoshoot

Aktuálně nejdražší fotoaparát od Nikonu je D3x za cca 150 000. Před dvěma měsíci jsem si na focení mohl půjčit téměř jakýkoliv fotoaparát. Po krátké rozvaze moje volba nebyl Nikon D3x, D3s, D4, D800, ani D600. Vybral jsem D7100, ale proč?

číst více

Jaký foťák vzít na dovolenou ... a co nechat doma

tech , nikon , gear

Asi to všichni známe. Vyrážíme na dovolenou a v záplavě všech věcí musíme chceme vzít ještě foťák.

číst více

Help-Portrait 2012 - portrétní fotomaraton

photoshoot

Help-Portrait je celosvětová událost (8.12.2012), během které fotografové z celého světa fotí portréty lidí, kteří neměli tolik štěstí, jejichž fotografie jim pak darují. Jsem velice rád, že se mi podařilo tuto skvělou myšlenku uskutečnit i tady v České Republice. Naše Vlast se tak vůbec poprvé přidala k několika tisícovému hnutí fotografů a dobrovolníků, jenž se rozhodli pomoct.

číst více

Nikon D7100 - ať žije král

nikon , tech , d7100

Nikon vydal dlouho očekávanou digitální zrcadlovku D7100. Nástupce úspěšné D7000, jež je potomkem D90. O tom, že se nejedná pouze o obyčejného nástupce, ale o naprostou špičku ve své kategorii, která toho má opravdu hodně co nabídnout, se dočtete v tomto článku o Nikon D7100.

číst více

2012 - překvapení se konalo

thinking , photoshoot

Stejně jako minulý, ani tento rok jsem nezačal shrnovat a filozofovat s úderem jedné hodiny ranní, prvního dne tohoto roku. Některé věci musí zkrátka dozrát, na jiné se jen musí najít čas. Pracovní vytíženost na konci roku mě tak trošku odřízla od některých příjemných věcí, mezi které patří psaní na tomto fotografickém blogu a ani předpokládaný konec světa mě téhle povinnosti nezbavil.

číst více

Dobrá fotka je běh na dlouhou trať

tech , gear , camera , photoshoot

Někdy jdu fotit, ani pořádně nevím co a jsou z toho dobré fotky. Při mém nezávislém cestování moc dobře vím, že nemůžu být na nic dostatečně připravený. Pak jsou ale situace, kdy vím co budu fotit a v té chvíli přichází na řadu project management. Zní to skutečně divně, ale i při tak kreativní činnosti, jako je fotografování je za určitých podmínek naprostá nutnost všechno dokonale naplánovat. Na podzim jsem fotil sportovní tématiku a rád bych Vám zde prozradil kompletní workflow.

číst více