Největší chyba neúspěšných modelek

thinking , fashion , modeling

Je to pár týdnů, kdy jsem se šel podívat na casting modelek, který se konal v OC Nová Karolina a pořádala ho modelingová agentura Bella. Mladé slečny, které touží stát se modelkou mohly přijít a předvést porotě, co se nav nich skrývá. Všechno vypadá ideálně, ale většina slečen zapomněla na jednu věc, která pravděpodobně zapříčiní nezájem agentury. Netýká se pouze dívek, které sní o kariéře modelky. Stejná věc platí i pro slečny, které rády pózují před fotoaparátem a nebo by rády měly "pěkné fotky".

číst více

#9 PechaKucha Night v Ostravě

thinking

Kdysi jsem považoval PechaKucha[peča kuča] za nějaké vulgární slovo. Později jsem se domníval, že je to podivná akce pro divné lidi. Abych se tam dostal, potřeboval jsem lístek. Ten byl ale k sehnání pouze na několika místech Ostravy a co je ještě divnější, byl ZADARMO. Asi to bude nějaká intelektuální sekta či bratrstvo. Samá voda!

číst více

Den s Nikonem D600 a s bleskem SB700.

camera , nikon , tech , gear

Den s Nikonem v Ostravské prodejně MARKO FOTO je skvělá příležitost, jak se seznámit s novinkami a osahat si vysněnou foto techniku. Já jsem si však šel pouze pro dotaz, který mi nejlépe zodpoví odborník na Nikon Michael Jurák.

číst více

Nekupujte foťáky. Učte se fotografovat!

camera , product , thinking , tech

Výhoda dnešní pokrokové doby, orientované na zvyšování spotřeby/obratů/zisků, je cenová dostupnost většiny zboží, fotoaparátů nevyjímaje. Pokud chtěl někdo před 20ti lety pořídit fotografie z dovolené, musel koupit drahý fotoaparát, naučit se základy fotografování a před každým snímkem vše pečlivě nastavit. Dnes stačí koupit digitální kompakt za 2 000, který vše automaticky a velice líbivě zachytí na paměťovou kartu. Dovolenkové focení dnes není žádná věda a nadšený začínající fotograf si nemusí klást otázku "jak správně fotit". Bohužel zbytek rodiny až tak nadšen není, neboť musí povinně, vždy po dovolené, absolvovat nekonečné promítání stovek podobných a nic neříkajících snímků.

číst více

Svatba Vojta + Martina

wedding , blackandwhite , photoshoot

Rodinná svatba patří k těm mála situacím, kdy se sejde celá rodina pohromadě. Dokonce se sejdou rodiny dvě a svatebním obřadem se navždy oficiálně propojí. Jsem velice rád, že jsem byl pozván na svatbu Vojty a Martiny. Fotograf byl zajištěn a tak jsem si mohl celý den užít. Bohužel mám už focení v krvi a můj ukazováček pořád koketoval se spouští fotoaparátu. Fotograf se ve mě nezapřel a já prostě musel občas cvaknout nějakou momentku, protože ty nejlépe vystihují celou atmosféru svatebního dne.

číst více

Královský Krakow

wawel , poland , blackandwhite , photoshoot

Měl jsem to štěstí, že jsem opět navštívil Polské královské město Krakow. Na svých cestách evropskými a arabskými státy jsem navštívil velké množství měst, avšak Krakow se mi vryl pod kůži více než Praha nebo Damašek. Tohle město má svou nezaměnitelnou atmosféru plnou prodavačů preclíků, jízdních kol a muzeí, jež uchovávají četné poklady. Protože jsem v něm, během několika posledních let, strávil několik týdnů, pokusil jsem ho vyfotografovat "do hloubky".

číst více

Všechno je o světle - ví to i Drake, Rihanna a Justin Timberlake

light , blackandwhite , videoclip

A taky to ví moc dobře režisér Jon Chu, který v závěru Let's Dance 2 vsadil na hru stínů a světel. Závěrečný tanec je opravdu velice povedený. Déšť padá na tanečníky a světla aut prosvětlují tmu. Celá crew to po západu slunce pořádně roztáčí a ani kousíček kůže tanečnice (Briana Evigan) nezůstane v suchu.

číst více