#9 PechaKucha Night v Ostravě

20.10 2012

pechakucha

thinking

Kdysi jsem považoval PechaKucha[peča kuča] za nějaké vulgární slovo. Později jsem se domníval, že je to podivná akce pro divné lidi. Abych se tam dostal, potřeboval jsem lístek. Ten byl ale k sehnání pouze na několika místech Ostravy a co je ještě divnější, byl ZADARMO. Asi to bude nějaká intelektuální sekta či bratrstvo. Samá voda!

PechaKucha je akce, na které se setkávají lidi, kteří ve 20ti slajdech, kde každý je zobrazen pouze 20 sekund, prezentují svou tvorbu, myšlenku nebo cokoliv jiného. PechaKucha je místo, kde se potkávají designéři, designéři, designéři, architekti, návrháři, fotografové a další jiná individua (včetně zainteresované veřejnosti), jež příliš nezapadají do šedého proudu post-komunistické společnosti.

PechaKucha je večer strávený mezi kreativními lidmi. Je to světlo na konci tunelu pro každého, kdo se nebojí věci dělat, nebo nejlépe měnit. Nejspíš i proto se tato již v pořadí devátá Ostravská PKNO konala v nádherném Evangelickém kostele. Řečnický pult se v podobě kukaně vyvyšoval nad návštěvníky a prezentující kreativci tak byli všem na očích. Po docela vydařené oficiální části následovala afterparty. DJ, za podpory obrovského kříže a nakousnutého jablka, diktuje tempo a hudba dle mého gusta vibruje základy kostela. Člověk by to chtěl trošku rozjet, ale bohužel není s kým. Skupinky se pozvolna vytrácejí, nejspíš na spící stodolní nebo pro každodenní dávku televizní zábavy, kdo ví ...
Devátá PKNO končí, ale další, jež se pokusí vyrovnat světovému měřítku, je již za dveřmi.

Líbí se vám článek? Lajkujte, tweetujte, komentujte a pošlete ho i ostatním, ať si taky počtou.

Podobné články

< Největší chyba neúspěšných modelek Den s Nikonem D600 a s bleskem SB700. >