Nikon 1 AW1 - pan odolný

19.9 2013

Nikon AW1

nikon , camera

Padají trakaře, svět se zbláznil

Už není nic jako dřív. Nikon má nový fotoaparát AW1 řady Nikon 1 (kompakt s výměnnými objektivy). Tenhle foťák ale není jen tak obyčejný foťák. Nikon 1 AW1 se potopí do hloubky 15 metrů nebo spadne na dlažbu ze 2 metrů a pořád fotí/točí. Jedná se o vysoce odolný model, zabalený v elegantním těle. Drží se stále stejné filozofie, takže pořád zvládá fotit 60 snímků za sekundu, má funkce jako "Zachycení nejlepšího okamžiku", "pohyblivé momentky", senzor CMOS s rozlišením 14Mpx a fázové ostření.

Spolu s foťákem samozřejmě přibyly i nové objektivy NIKKOR AW 10mm f/2.8 a 1 NIKKOR AW 11-27.5mm f/3.5-5.6, které jsou nezbytné pro onu "nerozbitnost". Potěšující je (jak jsme si u Nikonu za těch několik desítek let zvykli), že bajonet zůstal stejný, takže si můžete nové/staré objektivy přehazovat libovolně mezi foťáky systému Nikon 1.

Tenhle foťák vyfotí lepší fotky než jakýkoliv kompakt, patří do skupiny nejmenších mezi kompakty s výměnnými objektivy a můžete s ním bezstarostně fotit v moři, v Himalájích, v poušti nebo v dešti. Co víc běžný člověk potřebuje ?...

Líbí se vám článek? Lajkujte, tweetujte, komentujte a pošlete ho i ostatním, ať si taky počtou.

Podobné články

< Yoyo - akční portrét Miley Cyrus - Wrecking Ball - Video >