Den s Nikonem D600 a s bleskem SB700.

1.10 2012

Nikon Day

camera , nikon , tech , gear

Den s Nikonem v Ostravské prodejně MARKO FOTO je skvělá příležitost, jak se seznámit s novinkami a osahat si vysněnou foto techniku. Já jsem si však šel pouze pro dotaz, který mi nejlépe zodpoví odborník na Nikon Michael Jurák.

Pro radu za odborníkem

Systémový blesk Nikon SB700 mám už skoro dva roky a vždy jsem měl pocit, že snímky jsou trošku tmavší (-0.7 EV). Naklusal jsem do prodejny a po konzultaci s panem Jurákem jsme začali testovat. Zkrácený verdikt je, že po několika křížových výměnách foťáků a blesků byly všechny fotky identické. Můj blesk je tedy v pořádku a nemusí cestovat do servisu :).
Po tomto příjemném zjištění jsem se vrhl na novinku D600 a musím říct, že Full-frame čip se skrývá v opravdu malém těle. Prakticky se jedná o nafouknutou D7000, bohužel cena je nafouklá daleko víc a označení "Full-frame pro amatéry" je docela úsměvné. Ačkoliv nejsem přílišný fanda nových gripů (D90 se drží daleko lépe než D7000), po ohmatání D800 musím uznat, že díky své velikosti se drží opravdu pohodlně a celkově se jedná o velice povedenou DSLR.

Vernisáž v OC Forum Nová Karolina

Chtěl jsem ještě vyzkoušet spolupráci více systémových blesků, ale na to už nezbyl čas, protože v nedalekém nákupním centru Nová Karolina právě začínala vernisáž výstavy fotografií Borise Rennera "OSTRAVA - čtvero ročních období". Rychlý přesun, autorova kniha s věnováním, silně pražená Starbucks káva, sklenka sektu, smyčcové kvarteto a VELKOFORMÁTOVÉ fotografie na plátně. Vše bylo téměř dokonalé. Velikost fotografií je úchvatná a oproti malému tisku vzbuzuje podstatně větší zájem i emoce.

Den s Nikonem má velký prostor pro zlepšení

Nikon nedávno spustil svůj blog, o to víc je škoda, že zanedbává propagaci lokálních akcí. Ačkoliv zdaleka nejsem marketingový specialista, troufám si říct, že minimálně ostravský den s Nikonem bych prezentoval o 100% lépe a efektivněji. Třeba se při uvádění další novinky poučí ze svých chyb a spojí prezentaci s workshopem, což by jistě zajistilo rekordní zájem.

Líbí se vám článek? Lajkujte, tweetujte, komentujte a pošlete ho i ostatním, ať si taky počtou.

Podobné články

Fotografická výbava

gear Vybavení V poslední době se mě hodně lidí ptá, čím fotím . Velice rád odpovím na všechny vaše otázky, ale abych se pořád neopakoval, vznikl...

číst více

Chcete fotit s foťákem za 150 000? Já jsem odmítl!

Prague wedding Aktuálně nejdražší fotoaparát od Nikonu je D3x za cca 150 000. Před dvěma měsíci jsem si na focení mohl půjčit téměř jakýkoliv fotoaparát. Po...

číst více

Jaký foťák vzít na dovolenou ... a co nechat doma

Vacation gear? Asi to všichni známe. Vyrážíme na dovolenou a v záplavě všech věcí musíme chceme vzít ještě foťák. Poradím vám pár tipů, jakou foto výbavu...

číst více

< #9 PechaKucha Night v Ostravě Nekupujte foťáky. Učte se fotografovat! >