Coolpix S6800 - wifi a další funkce k nezaplacení

nikon , camera

Některé nové funkce fotoaparátů jsou často zbytečné a nepoužitelné. Dnes ale představím, dle mého pohledu, revoluční vychytávky nových Nikon kompaktů, které ušetří spoustu času.

číst více

Nikon 1 AW1 - pan odolný

nikon , camera

Už není nic jako dřív. Nikon má nový fotoaparát AW1 řady Nikon 1 (kompakt s výměnnými objektivy). Tenhle foťák ale není jen tak obyčejný foťák. Nikon 1 AW1 se potopí do hloubky 15 metrů nebo spadne na dlažbu ze 2 metrů a pořád fotí/točí. Jedná se o vysoce odolný model, zabalený v elegantním těle. Drží se stále stejné filozofie, takže pořád zvládá fotit 60 snímků za sekundu, má funkce jako "Zachycení nejlepšího okamžiku", "pohyblivé momentky", senzor CMOS s rozlišením 14Mpx a fázové ostření.

číst více

Dobrá fotka je běh na dlouhou trať

tech , gear , camera , photoshoot

Někdy jdu fotit, ani pořádně nevím co a jsou z toho dobré fotky. Při mém nezávislém cestování moc dobře vím, že nemůžu být na nic dostatečně připravený. Pak jsou ale situace, kdy vím co budu fotit a v té chvíli přichází na řadu project management. Zní to skutečně divně, ale i při tak kreativní činnosti, jako je fotografování je za určitých podmínek naprostá nutnost všechno dokonale naplánovat. Na podzim jsem fotil sportovní tématiku a rád bych Vám zde prozradil kompletní workflow.

číst více

Den s Nikonem D600 a s bleskem SB700.

camera , nikon , tech , gear

Den s Nikonem v Ostravské prodejně MARKO FOTO je skvělá příležitost, jak se seznámit s novinkami a osahat si vysněnou foto techniku. Já jsem si však šel pouze pro dotaz, který mi nejlépe zodpoví odborník na Nikon Michael Jurák.

číst více

Nekupujte foťáky. Učte se fotografovat!

camera , product , thinking , tech

Výhoda dnešní pokrokové doby, orientované na zvyšování spotřeby/obratů/zisků, je cenová dostupnost většiny zboží, fotoaparátů nevyjímaje. Pokud chtěl někdo před 20ti lety pořídit fotografie z dovolené, musel koupit drahý fotoaparát, naučit se základy fotografování a před každým snímkem vše pečlivě nastavit. Dnes stačí koupit digitální kompakt za 2 000, který vše automaticky a velice líbivě zachytí na paměťovou kartu. Dovolenkové focení dnes není žádná věda a nadšený začínající fotograf si nemusí klást otázku "jak správně fotit". Bohužel zbytek rodiny až tak nadšen není, neboť musí povinně, vždy po dovolené, absolvovat nekonečné promítání stovek podobných a nic neříkajících snímků.

číst více

Fotografická výbava

gear , product , camera , flash , tech , nikon

V poslední době se mě hodně lidí ptá, čím fotím. Velice rád odpovím na všechny vaše otázky, ale abych se pořád neopakoval, vznikl tento seznam výbavy.Nedávno jsem slyšel názor, že amatéři pořád řeší foťák (DSLR tělo), pokročilí uživatelé se zaměřují na objektivy a profesionální fotografové se starají o dokonalé světlo. V zásadě s tímto tvrzením souhlasím a pokud začínáte s focením, je potřeba se nad tímto zamyslet. Ačkoliv se nejedná o výbavu profesionálního fotografa, s mými značnými zkušenostmi je s ní možné fotit téměř cokoliv.

číst více