Coolpix S6800 - wifi a další funkce k nezaplacení

nikon , camera

Některé nové funkce fotoaparátů jsou často zbytečné a nepoužitelné. Dnes ale představím, dle mého pohledu, revoluční vychytávky nových Nikon kompaktů, které ušetří spoustu času.

číst více

Nikon 1 AW1 - pan odolný

nikon , camera

Už není nic jako dřív. Nikon má nový fotoaparát AW1 řady Nikon 1 (kompakt s výměnnými objektivy). Tenhle foťák ale není jen tak obyčejný foťák. Nikon 1 AW1 se potopí do hloubky 15 metrů nebo spadne na dlažbu ze 2 metrů a pořád fotí/točí. Jedná se o vysoce odolný model, zabalený v elegantním těle. Drží se stále stejné filozofie, takže pořád zvládá fotit 60 snímků za sekundu, má funkce jako "Zachycení nejlepšího okamžiku", "pohyblivé momentky", senzor CMOS s rozlišením 14Mpx a fázové ostření.

číst více

Chcete fotit s foťákem za 150 000? Já jsem odmítl!

prague , tech , nikon , gear , d7100 , photoshoot

Aktuálně nejdražší fotoaparát od Nikonu je D3x za cca 150 000. Před dvěma měsíci jsem si na focení mohl půjčit téměř jakýkoliv fotoaparát. Po krátké rozvaze moje volba nebyl Nikon D3x, D3s, D4, D800, ani D600. Vybral jsem D7100, ale proč?

číst více

Jaký foťák vzít na dovolenou ... a co nechat doma

tech , nikon , gear

Asi to všichni známe. Vyrážíme na dovolenou a v záplavě všech věcí musíme chceme vzít ještě foťák.

číst více

Nikon D7100 - ať žije král

nikon , tech , d7100

Nikon vydal dlouho očekávanou digitální zrcadlovku D7100. Nástupce úspěšné D7000, jež je potomkem D90. O tom, že se nejedná pouze o obyčejného nástupce, ale o naprostou špičku ve své kategorii, která toho má opravdu hodně co nabídnout, se dočtete v tomto článku o Nikon D7100.

číst více

Den s Nikonem D600 a s bleskem SB700.

camera , nikon , tech , gear

Den s Nikonem v Ostravské prodejně MARKO FOTO je skvělá příležitost, jak se seznámit s novinkami a osahat si vysněnou foto techniku. Já jsem si však šel pouze pro dotaz, který mi nejlépe zodpoví odborník na Nikon Michael Jurák.

číst více

Fotografická výbava

gear , product , camera , flash , tech , nikon

V poslední době se mě hodně lidí ptá, čím fotím. Velice rád odpovím na všechny vaše otázky, ale abych se pořád neopakoval, vznikl tento seznam výbavy.Nedávno jsem slyšel názor, že amatéři pořád řeší foťák (DSLR tělo), pokročilí uživatelé se zaměřují na objektivy a profesionální fotografové se starají o dokonalé světlo. V zásadě s tímto tvrzením souhlasím a pokud začínáte s focením, je potřeba se nad tímto zamyslet. Ačkoliv se nejedná o výbavu profesionálního fotografa, s mými značnými zkušenostmi je s ní možné fotit téměř cokoliv.

číst více