Zaručený recept na úspěch

thinking , tech

Ach ta moderní doba! Krásné na téhle větě je to, že je nepřekonatelná. Můžete ji použít v 17. století i ve století 22. Pokaždé znamená něco jiného ale princip se nemění. Ach ta moderní doba. Jsem fanda pozitivního myšlení a všech těchto "keců", jen mě trápí ty pilulky všude kolem. Ach ta moderní doba...

číst více

Miley Cyrus - Wrecking Ball - Video

videoclip , photoshoot , blackandwhite , thinking

Každý kritizuje Hannah Montanu Miley Cyrus za její více než odvážný videoklip. Ačkoliv jde showbiz. mimo mně a spíše jim pohrdám, musím nesouhlasit s veřejností a odborníky. Ten klip má totiž koule. Pardon, tedy kouli, a stojí to za to.

číst více

2012 - překvapení se konalo

thinking , photoshoot

Stejně jako minulý, ani tento rok jsem nezačal shrnovat a filozofovat s úderem jedné hodiny ranní, prvního dne tohoto roku. Některé věci musí zkrátka dozrát, na jiné se jen musí najít čas. Pracovní vytíženost na konci roku mě tak trošku odřízla od některých příjemných věcí, mezi které patří psaní na tomto fotografickém blogu a ani předpokládaný konec světa mě téhle povinnosti nezbavil.

číst více

Největší chyba neúspěšných modelek

thinking , fashion , modeling

Je to pár týdnů, kdy jsem se šel podívat na casting modelek, který se konal v OC Nová Karolina a pořádala ho modelingová agentura Bella. Mladé slečny, které touží stát se modelkou mohly přijít a předvést porotě, co se nav nich skrývá. Všechno vypadá ideálně, ale většina slečen zapomněla na jednu věc, která pravděpodobně zapříčiní nezájem agentury. Netýká se pouze dívek, které sní o kariéře modelky. Stejná věc platí i pro slečny, které rády pózují před fotoaparátem a nebo by rády měly "pěkné fotky".

číst více

#9 PechaKucha Night v Ostravě

thinking

Kdysi jsem považoval PechaKucha[peča kuča] za nějaké vulgární slovo. Později jsem se domníval, že je to podivná akce pro divné lidi. Abych se tam dostal, potřeboval jsem lístek. Ten byl ale k sehnání pouze na několika místech Ostravy a co je ještě divnější, byl ZADARMO. Asi to bude nějaká intelektuální sekta či bratrstvo. Samá voda!

číst více

Nekupujte foťáky. Učte se fotografovat!

camera , product , thinking , tech

Výhoda dnešní pokrokové doby, orientované na zvyšování spotřeby/obratů/zisků, je cenová dostupnost většiny zboží, fotoaparátů nevyjímaje. Pokud chtěl někdo před 20ti lety pořídit fotografie z dovolené, musel koupit drahý fotoaparát, naučit se základy fotografování a před každým snímkem vše pečlivě nastavit. Dnes stačí koupit digitální kompakt za 2 000, který vše automaticky a velice líbivě zachytí na paměťovou kartu. Dovolenkové focení dnes není žádná věda a nadšený začínající fotograf si nemusí klást otázku "jak správně fotit". Bohužel zbytek rodiny až tak nadšen není, neboť musí povinně, vždy po dovolené, absolvovat nekonečné promítání stovek podobných a nic neříkajících snímků.

číst více

Sexy portrét musí na zeď

portrait , fashion , thinking

Žijeme ve světě obklopeni technologiemi. Většinu informaci vstřebáváme skrz televizi a internet. Množství vztahů udržujeme přes sociální sítě, každý den kontrolujeme emaily a nemálo času trávíme nad odepisováním. Taková je ale doba a rozhodně na tom není nic špatného, spíše naopak. Můžu volně sdílet věci, které jsem jako fotograf vytvořil, inspirovat a nadchnout milióny lidí na planetě.

číst více