Help-Portrait 2012 - portrétní fotomaraton

30.4 2013

help-portrait

photoshoot

Help-Portrait je celosvětová událost (8.12.2012), během které fotografové z celého světa fotí portréty lidí, kteří neměli tolik štěstí, jejichž fotografie jim pak darují. Jsem velice rád, že se mi podařilo tuto skvělou myšlenku uskutečnit i tady v České Republice. Naše Vlast se tak vůbec poprvé přidala k několika tisícovému hnutí fotografů a dobrovolníků, jenž se rozhodli pomoct.

Oslovil jsem profesionální i amatérské fotografy. Vizážistky a kadeřnice poskytla Střední škola Prostřední Suchá a pak už jenom stačilo vzít fotovýbavu, přijít do domu pro matky s dětmi a strávit tam úžasný den plný focení a skvělých zážitků.

Bohužel to nebylo až tak snadné, jak to vypadá. Ze začátku, když jsem uvažoval zda se pokusím tuhle akci uspořádat, jsem téměř nevěřil tomu, že se to může povést. Věděl jsem kolik lidí bude potřeba a kolik času zaberou přípravy. Studium a práce mi ukrajovaly cca 13-16 hodin denně, včetně víkendů. Z domu jsem odcházel ráno za tmy a vracel se večer za tmy. Odložit Help - Portrait na příští rok by bylo to nejjednodušší. Vzdát to a říct "příští rok" je tak snadné.

Naštěstí jsem člověk který nehledá snadné cesty. Každá výzva stojí za to abych se ji pokusil zdolat. Dlouhé plánování a půl dne intenzivního focení. Najít na každé slečně to originální a pořídit co možná nejlepší portréty. Výzva, kterou jsem zvládl. Při focení panovala skvělá atmosféra a maminky byly naprosto úžasné. Málo kdy se vidí tolik úsměvů a rozzářených tváří pohromadě. Celý den se vydařil a maminkám jsme za týden přinesli jejich vysněné fotografie.

Help - Portrait
Děkuji všem zúčastněným, kteří se rozhodli akci podpořit. Jmenovitě pak:

Fotografka Denisa Vlková, fotograf Michal Szydlowski. Fotografové z fotoklubu Havířov (Aleš Bernatík, Rostislav Chapčák). Vizážistky a kadeřnice ze Střední školy Prostřední Suchá (vedoucí Kamila Bernatíková, www.stredniskola-sucha.cz)

Akci materiálně podpořilo několik společností které mají srdce a ví, že jejich pomoc je potřeba. Tiskárna Reptisk poskytla kalendáře za symbolickou cenu, grafické STUDIOFROG podpořilo tisk předávaných portrétů. Skvělý výrobce placek a buttonů Bad Gees zdarma dodal placky s logem Help-Portrait.

Pokud každý z nás alespoň trošku pomůže druhým, dlouhodobé následky můžou být extrémně pozitivní a naše život se už nemusejí nikdy vrátit do šedých kolejí.

Líbí se vám článek? Lajkujte, tweetujte, komentujte a pošlete ho i ostatním, ať si taky počtou.

Podobné články

Móda ?!

Fashion ?! Ať už je tato fotografie módní či ne, absolutně mě fascinuje ! Ačkoli jsem fotku sám vytvořil, neuvěřitelně mě mystifikuje. Focení je jen...

číst více

Yoyo - akční portrét

yoyo Měl jsem možnost fotografovat Roberta Kučeru, mistra ČR v yoyování (čti jojování), tak se koukněte jak to dopadlo :). Přípravy na focení...

číst více

Miley Cyrus - Wrecking Ball - Video

Miley Cyrus face Každý kritizuje Hannah Montanu Miley Cyrus za její více než odvážný videoklip. Ačkoliv jde showbiz. mimo mně a spíše jim pohrdám, musím...

číst více

< Jaký foťák vzít na dovolenou ... a co nechat doma Nikon D7100 - ať žije král >