Sexy portrét musí na zeď

4.4 2012

Real art

portrait , fashion , thinking

Žijeme ve světě obklopeni technologiemi. Většinu informaci vstřebáváme skrz televizi a internet. Množství vztahů udržujeme přes sociální sítě, každý den kontrolujeme emaily a nemálo času trávíme nad odepisováním. Taková je ale doba a rozhodně na tom není nic špatného, spíše naopak. Můžu volně sdílet věci, které jsem jako fotograf vytvořil, inspirovat a nadchnout milióny lidí na planetě.

Naštěstí nejsme kybernetické bytosti, jež existují pouze na síti. Jsem lidmi z masa a kostí, proto nesmíme zapomínat na skutečný svět kolem nás. Sdílet a vytvářet umění je díky internetu velice snadné, rychlé a efektivní. Fotografie, stejně jako jakákoliv jiná forma lidské kreativity by neměla existovat pouze na internetu, ale i ve skutečném světě a obklopovat nás v každodenním životě. Dlouho jsem tento fakt opomíjel, ale je na čase se posunout zas o kus dál. Jedině tak bude mít umění skutečnou hodnotu.

portrait

Představme si ženu, která jde za profesionálním fotografem, podstoupí dlouhé přípravy, líčení, nafotí sexy portrét a pošle ho emailem svému příteli. Pro něho docela fajné překvápko, ale chybí tomu trošku šťávy, že? A teď si představte, že stejnou fotku nechá vytisknout jako velký zarámovaný foto obraz a svému partnerovi ho daruje. Poznáte ten obrovský rozdíl mezi fotkou na internetu a portrétem na zdi, který vám bude celý život zdobit pokoj? Přesně to je hlavní důvod, proč se chystám vytisknout nějaké mé fotografie a z jedniček a nul udělat skutečné umění.

Líbí se vám článek? Lajkujte, tweetujte, komentujte a pošlete ho i ostatním, ať si taky počtou.

Podobné články

< Všechno je o světle - ví to i Drake, Rihanna a Justin Timberlake Rok 2011 - nalijme si čistého vína >