Coolpix S6800 - wifi a další funkce k nezaplacení

17.6 2014

fotak pro zacatecniky

nikon , camera

Některé nové funkce fotoaparátů jsou často zbytečné a nepoužitelné. Dnes ale představím, dle mého pohledu, revoluční vychytávky nových Nikon kompaktů, které ušetří spoustu času.

Nikdy jsem nebyl zastánce kompaktu. Tyhle malé foťáky jsou fajn pro běžné uživatele (70% populace), kteří o focení nemají ani páru a kvalitu foťáku poměřují podle počtu megapixelů a velikosti zoomu.
Ačkoliv existují takzvané pokročilé kompakty, které už uspokojí nejednoho pokročilého začátečníka, pro mě stále spadají do stejné kategorie. Kategorie které se vyhýbám.

Profesionál

Při svém focení požaduji vysokou kvalitu snímku a pokud možno úplnou kontrolu nad celým procesem. Výběr vhodného objektivu, vlastní nastavení foťáku, export fotek do počítače a precizní postprodukce. Díky náročným úpravám potřebuji výkonný (čtěte drahý) počítač. Focením totiž práce nikdy nekončí. Při tvorbě videa je situace ještě náročnější a sestříhání několikaminutového snímku je práce na pár hodin. Výsledek však vždy stojí za to.

Amatér

Ne každý ale požaduje špičkovou kvalitu pro tisk fotek velikosti A3. Naprosto chápu, že většina lidí chce vytisknout fotky 10x15cm nebo spíše jen shlédnout na televizi nebo monitoru. Pokud ale chtějí fotky trošku vylepšit nebo sestříhat krátké video, celý proces se až nebezpečně moc podobá práci profesionálního fotografa. Vyfotit fotky, nahrát do PC, upravit v programu a exportovat (vytisknout, sdílet na FB, odeslat emailem). Musejí všichni amatéři podstupovat tuto dlouhou cestu jen aby trošku vylepšily své fotky? Od nástupu nových modelů Nikon Coolpix už nemusí! Všechno zvládnou jen pomocí foťáku, případně chytrého telefonu!

WIFI:

Co takhle se připojit se smartfonem k foťáku, stáhnout si snímky a okamžitě je sdílet na FB? Žádný problém.

Video: funkce stop

Řekněme si to na rovinu. Skoro nikdo na foťáku netočí video. Dlouhá videa jsou totiž strašně nudná a sestříhat krátké "sexy" video zabere kupu práce. Přijde mi úsměvné jak mnoho lidí se při výběru foťáku zaměřuje na kvalitu a funkce videa, přitom prakticky nikdy nic pořádného nenatočí.
Při natáčení videa je možné pozastavit natáčení (pauza) a znovu spustit. V praxi tak můžete "stříhat" video hned při natáčení a s trochou cviku pak už vůbec nebudete potřebovat počítač.

Fotky: rychlé úpravy

Vyfocenou fotku můžete okamžitě rychle upravit. Pomocí jednoduchých úprav tak můžete upravit fotku dle svého vkusu. Například poloautomatická retouch obličeje je velice pěkná funkce (pokud se nepřežene :D), kterou nenajdete ani v mnoha pc programech na úpravu fotek.

Mé doporučení

Výše vypsané funkce naleznete ve většině nových fotoaparátů Coolpix, ale třeba Nikon S6800 mohu doporučit jako levný a malý kompakt, který toho umí překvapivě hodně ;)

Líbí se vám článek? Lajkujte, tweetujte, komentujte a pošlete ho i ostatním, ať si taky počtou.

Podobné články

Nikon 1 AW1 - pan odolný

Nikon AW1 Padají trakaře, svět se zbláznil Už není nic jako dřív. Nikon má nový fotoaparát AW1 řady Nikon 1 (kompakt s výměnnými objektivy). Tenhle...

číst více

Den s Nikonem D600 a s bleskem SB700.

Nikon Day Den s Nikonem v Ostravské prodejně MARKO FOTO je skvělá příležitost, jak se seznámit s novinkami a osahat si vysněnou foto techniku. Já jsem si...

číst více

Fotografická výbava

gear Vybavení V poslední době se mě hodně lidí ptá, čím fotím . Velice rád odpovím na všechny vaše otázky, ale abych se pořád neopakoval, vznikl...

číst více

< Modelingové agentury působící v Česku Fotocihla - příslušenství pro náročné >