2012 - překvapení se konalo

20.2 2013

prekvapeni

thinking , photoshoot

Stejně jako minulý, ani tento rok jsem nezačal shrnovat a filozofovat s úderem jedné hodiny ranní, prvního dne tohoto roku. Některé věci musí zkrátka dozrát, na jiné se jen musí najít čas. Pracovní vytíženost na konci roku mě tak trošku odřízla od některých příjemných věcí, mezi které patří psaní na tomto fotografickém blogu a ani předpokládaný konec světa mě téhle povinnosti nezbavil.

Zhodnocení před rokem bylo "bez servítek" a relativně stručné. Hodlám v tom pokračovat i letos, takže nečekejte žádné umělé PR texty :)Když pominu studijní neúspěšné úspěchy, rok 2012 byl z mého pohledu fotografa opravdu povedený. Nejprve ale trošku sebekritiky.

Co se mi nepodařilo

  • Uvažoval jsem o vlastní fotografické výstavě - neuskutečněno
  • Plánoval jsem víc psát na blog - nesplněno
  • Chtěl jsem každý týden něco pořádného vyfotit - ani náhodou

Alespoň mám na čem zapracovat :). Celý rok, převážně pak jeho poslední čtvrtina, mi přišel jako zúčtovací den. Najednou se všechno to, na čem jsem pracoval, o čem jsem snil a co jsem studoval spojilo.

Co se mi podařilo

  • Uskutečnil jsem několik úžasných focení a téměř polovina snímků v mém portfoliu je z letošního roku! Z každého focení jsem vždy donesl dobré snímky, což je pro mně důležité, protože konzistenci považuji za hlavní rys profesionálních fotografů.
  • Rád fotím hlavně ženské portréty a vím, jak objevit krásu každé ženy za pomocí světla, stínů a pózy.
  • Moje Photoshop dovednosti a zkušenosti s editací se letos posunuly na docela vysokou úroveň a konečně v plné míře využívám profesionální postupy.
  • Můj krátký video snímek pro One Day On Earth je, jako jeden z mála, v oficiálním traileru 2011 a nejspíš bude součástí celovečerního filmu, jež se bude promítat na celém světě!
  • Pravděpodobně jako první v ČR jsem zorganizoval dobročinnou akci Help-Portrait, na které se podílel tým 13ti lidí, pomohlo i několik firem a padla o mě zmínka v rádiu. Mohl jsem Give Back.
  • Dobrá technická znalost fotoaparátů mi jistě výrazně pomohla při pracovním pohovoru s Nikon s.r.o. a po pár školeních jsem se zařadil mezi ty, kteří o foto technice Nikon vědí opravdu mnoho :)
  • Ke konci roku jsem spustil fotografické kurzy a dle reakcí účastníků vím, že mají velký přínos. Lektorská činnost a prezentace mě vždy bavily. Mám radost, když můžu předávat své několikaleté zkušenosti začínajícím i pokročilým fotografům a pomoct jim tak k lepším/vysněným fotkám.

A moje předsevzetí do nového roku? Hlavně dál fotit :)

Líbí se vám článek? Lajkujte, tweetujte, komentujte a pošlete ho i ostatním, ať si taky počtou.

Podobné články

Miley Cyrus - Wrecking Ball - Video

Miley Cyrus face Každý kritizuje Hannah Montanu Miley Cyrus za její více než odvážný videoklip. Ačkoliv jde showbiz. mimo mně a spíše jim pohrdám, musím...

číst více

Móda ?!

Fashion ?! Ať už je tato fotografie módní či ne, absolutně mě fascinuje ! Ačkoli jsem fotku sám vytvořil, neuvěřitelně mě mystifikuje. Focení je jen...

číst více

Zaručený recept na úspěch

Money Ach ta moderní doba! Krásné na téhle větě je to, že je nepřekonatelná. Můžete ji použít v 17. století i ve století 22. Pokaždé znamená něco jiného...

číst více

< Nikon D7100 - ať žije král Dobrá fotka je běh na dlouhou trať >